Itálie - Elba

Na Elbu se vydáváme každý rok, termíny uveřejňujeme v sekci zájezdy.  

Italský ostrov Elba leží v Tyrhénském moři (mezi Itálií a Korsikou). Nabízí ideální podmínky pro pohodovou nebo aktivní dovolenou a skvělou možnost potápění. V jižní části Elby je vesnička Lacona, ve které se nachází spřátelená potápěčská báze.

Základna

Báze na Elbě poskytuje profesionální potápěčské zázemí spolu s ubytováním o celkové kapacitě 20 lůžek + 8 přistýlek. Ubytování je realizováno třemi apartmánovými domky s vlastní koupelnou a kuchyňkou. Vzdálenost od moře je pomalou chůzí 10 min.

Potápění

Okolo základny se nachází desítka zajímavých míst, jak pro začátečníky, tak pro pokročilé potápěče. Pod vodou můžete prozkoumávat kaňony, podvodní stěny dokonce i "horu". Uvidíte murény, chobotnice, červené korály, vrak lodi, dokonce můžete narazit i na minu z 2. světové války.

Potápěčské lokality

Capo Poro

Capo Poro se nalézá v zátoce Marina di Campo. Kvůli ponorům do větších hloubek (36 až 50 metrů) je tato lokalita určená jen pro zkušené potápěče. Odměnou za náročný ponor do větších hloubek, je pohled na rozmanitý mořský život, uvidíte velké mořské ryby, červené korály a mnoho dalšího.

Scoglio Della Triglia (Madona):

Lokalita se nachází v blízkosti zátoky Marina di Campo. Díký mírným proudům, vynikající viditelnosti a hloubce 5 až 10 metrů, je tato lokalita vhodná i pro méně zkušené potápěče. Ale i zkušení matadoří si zde určitě přijdou na své. Společně se zde ponoříme k soše Madony a obeplujeme ostrůvek s různorodým životem jako jsou murény, barakůdy, chobotnice, a hejna ryb.

La Secca di Fonza (Coralline esterne)

Ponor k podpořské hoře je určen pro potápěče s alesoň základními schopnostmi. Lokalita s hloukou ponoru 5 až 45 metrů nabízí velice atraktivní ponor s překrásnou faunou a florou.

Coralline Interne

S hloubkou do 40 metrů je tato lokalita vhodná pro začínající i pokročilé potápěče. Její atraktivita spočívá i v možnosti vidět rejnoky, měsíčníky nebo mačky, dolní partie svými převisy a jeskyní jsou vhodné pro pokročilé potápěče.

La Corbella

Na této lokalitě můžete absolvovat krásný noční ponor, k pomníku potápěčům a sošce medvěda, kterou zde umístili němečtí potápěči (znak Berlína) v 16 metrech. Díky mírnější severní části (hloubka 8 metrů) je tato lokalita také vhodná pro potápěče začátečníky. Pro pokročilé potápěče je možné uskutečnít ponor do 40 metrů. Setkat se zde ůmžete s chobotnicemi, murénami a velkými hejny ryb

A spousta dalších krásný míst k potápění...

 

Ceník potápění
Denní potápění 2 ponory - lahve + plnění + zázěž 1 650 Kč
Balíček 10 ponorů (balíček obsahuje 1 noční ponor z lodi) - lahve + plnění + zázěž 7 400 Kč
ceník ubytování
  Cena Přistýlka
Mimo sezonu (29.5. - 19.6.2016) 4 500 Kč 2 000 Kč
Hlavní sezona (19.6. - 18.9.2016) 5 000 Kč 2 500 Kč
Mimo sezonu (18.9. - 2.10.2015) 4 500 Kč 2 000 Kč

Nepotápěči

Jako tradičně vybíráme místa, která jsou zajímavá i pro případný doprovod. Nádherné pláže přímo vybízejí k opalování a koupání. Elba je vhodná i pro aktivnější dovolenou formou pěší turistiky nebo kol. Můžete podniknout nenáročné rodinné výlety nebo špičkový a náročný treking. K nejznámějším lokalitám patří hřeben Monte Capane s nadmořskou výškou 1019m. a výhledem na toskánské pobřeží i Korsiku. Můžete podniknout výlet lodí na italskou pevninu a navštívit staré toskánské památky.

Prezentační video